Doprava zdarma od 1000 Kč

Jak zajistit nepromokavost obuvi?

Venku je sychravo, déšť neustupuje a silnice jsou plné louží? Jen deštník Vás nezachrání. Potřebujete kvalitní a především nepromokavou obuv. Vyšli jste ven v obuvi, která Vám hned propustila vlhkost? Nezoufejte! Poradíme Vám, co dělat, aby Vaše boty nepromokly a vy tak mohly zapomenout na mokré ponožky a kráčeli si ulicemi zcela bez pocitu vlhka s největším komfortem.

Co dělat, aby Vaše boty nepromokly?

Základním a nejjednodušším prvkem, který pro svoje boty můžete udělat je koupit a použít voděodolnou impregnaci. Nejedná se o žádný drahý či nedostupný produkt a najdete ho v jakémkoliv obchodu s obuví a funguje opravdu efektivně. Jak na to? Stačí dle informací od výrobce nanést přípravek na koženou obuv a výsledek je okamžitý - kapky neproniknou skrz kožený svršek obuvi. Voda vám nemusí protékat ani tak přes přímo daný svršek materiálu, ale především skrze záhyby a švy - proto je dobré právě tyto místa více impregnovat. 

Jak boty impregnovat?

Ideální je boty impregnovat jednou za několik dní, aby měly pořád opakovanou péči a Vy se tak vyhnuly potížím. Než vyjdete z domu, boty si naimpregnujte a až poté vyrazte do deštivého počasí. Naše doporučení je nanášet přípravek na suchou obuv. Pokud přípravek nanesete již na mokrou botu, nebude fungovat tak, jak by měl.

Jaké boty jsou nepromokavé?

Tuhle otázku si pokládá spousta lidí. Ať máte jakýkoliv názor, odpověď nejde přesně definovat, jelikož promoknout může jak obuv z kvalitní kůže za x tisíc, ale i obuv z eko kůže za pár stovek. Proto je dobré správně pečovat o jakýkoliv druh kožené obuvi. Ať už správným mazáním či impregnací. Více o tom, jak správně pečovat o koženou obuv naleznete zde.

Kožená obuv vyrobená z pravé kůže by při normálních podmínkách promoknout neměla. To znamená, že pokud lehce prší, jdete po mokré trávě nebo chodníku obuv by propustit vlhkost neměla. Nesmíme ale zapomínat na to, jakou strukturu má materiál použitý při výrobě obuvi. Jako každá jiná kůže, obsahuje drobné mikropóry, které na jedné straně zajišťují prodyšnostale také tím pádem umožňují průnik vody.  Tím pádem nemůžeme očekávat, že nám obuv vydrží nepropustit vlhkost při vkročení do hluboké louže - nejsou to holínky určené přímo na tyto případy. 

Jak usušit promočené boty?

S tímhle procesem musíte pomalu! Jestli se i přes všechny rady a typy do Vašich bot dostala voda a chcete je vysušit dbejte na to, že čím dřív, tím líp zde neplatí. Zapomeňte na sušičku, fén nebo topení - tyto věci mohou akorát boty poškodit. Nechte boty samovolně schnout v pokojové teplotě nebo do nich vložte noviny, které absorbují vlhkost. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.