Doprava zdarma od 1000 Kč

Jak přichází na svět kožená obuv Looke?

Jak přichází na svět kožená obuv Looke?

 

Příběh ručně šité obuvi Looke píší ševci z celé Evropy. Tato obuv prochází celou řadou výrobních procesů, jejichž cílem je přizpůsobit ji tak, aby zákazník ocenil nejen její unikátní vzhled, ale také pohodlí.

 

Z čeho se Looke vyrábí

Tato značka z Francie si je dobře vědoma, že obuv by měla být vyráběna z co nejlepších materiálů. Jelikož v ni trávíme podstatnou část dne a konec konců celého života. A proto se vždy v prvním kroku výroby ale i designu řeší správně zvolený materiál. Obuvnická značka Looke používá kvalitní kůži od již osvědčených dodavatelů. S touto kůží následně švec a výroba pracuje a upravuje pro daný typ nebo model obuvi. Kvalitní kůže ale není vše, i když je to pilíř úspěšných kožených bot. Je potřeba vyzdvihnout také malé detaily s velkou váhou. Tím jsou například kvalitní zipy od ověřených firem, odolné podešve a jejich výplně mezi stélkou. Nebo také nit, která obuv drží a zobrazuje její ručně dělané detaily.

 

Začínáme u podešve

Podešve neboli podrážky jsou částí, na které to „stojí“. Zvolit ty správné je proto stejně důležité. V Looke vybírají každou podešev pro danou kategorii či model zvlášť. Od každého druhu obuvi totiž čekáme něco trochu jiného. Proto narazíte na jinou podešev u polobotek, jinou u tenisek, sandálů nebo zimních bot. Roli hraje jejich šíře, vzorek, měkkost i design, který obvykle poznáte na první pohled. Specifické jsou pak především ty podrážky v kontrastů bílé a černé používané například u tenisek. Značka Looke nejčastěji staví obuv na pryžovou nebo PU podešev. Některé jsou také vyšší či s vyšší patou, abyste nohám mohli dopřát přesně ten sklon, který potřebují. K podešvi se dále přidává výplň a měkčená stélka.

 

vyroba-banner-21          vyroba-banner-22

 

Měkčené stélky - první cesta k pohodlí

Pro naše chodidla není důležitá pouze kvalita svršku obuvi a zmiňovaná podešev, ale také stélka. Proto je většina modelů obuvi Looke vyráběna s komfortní měkčenou stélkou. V tomto případě není komfort pouze otřepaná fráze. Tyto kožené stélky jsou měkčeny spojením kůže a dalších materiálů a vytvarovány tak, aby se co nejlépe přizpůsobily chodidlu. Některé jsou v závislosti k danému modelu s užší nebo se širší výplní. Stélky jsou také doplňovány perforací, která jejich vlastnosti ještě zlepšuje. Pohodlí v obuvi je jeden z hlavních cílů francouzské značky Looke. Spojením odolné podešve, mezipodešve a výplně s latexovou stélkou Vás proto chůze neomrzí ani po celodenním nošení.

 

Svršek obuvi a ruční práce ševce

Po dalších důležitých krocích Looke dostávají podobu, kterou již dobře znáte. Obuv prochází rukama několika zkušených ševců. Švec svršek skládá s podešví, přidává detaily v podobě ozdobných cvočků, zipů a nakonec tkaničky. Svršky obuvi jsou jak celokožené, tak i perforované, které se hodí především v teplých dnech. Každá nit je zvolena přesně pro daný, do sebe zapadající, panel kůže. Prošití a skladba kůže hraje velkou roli v závěrečném designu. U celoročních modelů Looke je také typické a originální prošití svršku s podešví, které si oblibuje stále více zákazníků. Obuv je následně začištěna a připravena k oživení Vašeho botníku a využití v každodenních příležitostech. V nabídce jsou nejrůznější barevné varianty, které sladíte přesně podle Vašeho stylu.

 

          

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.